بسم الله الرحمن الرحیم

1.فاطمیه ایام شناخت، تأسی و تعظیم است. ما خادمان آستان فاطمی، با برپایی مجالس عزا، یاد و حماسه حضرت فاطمه سلام الله علیها را تعظیم کرده و با پیروی از راه و آرمان آن حضرت، از آبشارهای شعاع خورشید معارف زهرایی، جرعه‌های معرفت را می‌نوشیم.

2. زمینه‌ انحراف‌ها و حوادث ناگوار در تاریخ اسلام، با نفوذ فرهنگی و سیاسی در دستگاه حاکمیت و جامعه اسلامی، پس از رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فراهم شد. حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با بصیرتی نافذ و عمیق، آینده اسلام و نتایج نفوذ را می­دیدند؛ حضرت در آن شرایط فرمودند: «… اَما لَعَمْرى لَقَدْ لَقِحَتْ فَنَظِرَةٌ رَیْثَما تُنْتِجْ ثُمَّ احْتَلِبُوا مِلْأَ الْقَعْبِ دَما عَبیطا وَذِعافا مُبیدا» خیلی خوشحال هستید که شتر خلافت را به چنگ آورده­اید و بر آن سوار شده­اید و می‌تازید؟! راحت باشید! اما به جانم قسم، طولی نمی‌کشد که این شترِ آبستن، خواهد زایید و آنگاه به‌جای شیر، ظرفی لبریز از خون تازه از آن خواهید دوشید». حضرت فاطمه سلام الله علیها برای پیشگیری از باز شدن پنجره‌های نفوذ، با فداکردن همه هستی‌اش، درس ایستادگی و درک موقعیت‌ها و اقدام به موقع در برابر نفوذ فرهنگی و سیاسی دشمن را به پیروان خود آموخت. ما محبین و پیروان حضرت زهرا سلام الله علیها نیز، در راه خطیر مقابله با رخنه فرهنگی و سیاسی دشمن، از آن بانوی مجاهد، مدد و یاری می‌طلبیم.

3. حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها دخت گرامی اول‌شخص اسلام، در طول زندگی مبارک خود، همانند فقیرترین افراد جامعه زندگی کرد و چشم به زخارف و تجملات دنیا نیالود. پس زیبنده جامعه معتقد و محب فاطمی نیست که با تجمل‌گرایی و اسراف، دیوار بلندی در مقابل ازدواج بنا کند؛ شایسته نیست محبین زهرای مرضیه سلام الله علیها از دختران عفیفِ بی‌بضاعت غافل شده و با تهیه جهیزیه‌های سنگین و تعیین مهریه‌های نامتعارف، الگوی ازدواج ساده فاطمی را به کناری نهاده و با ترویج فرهنگ اسراف، ازدواج را برای بسیاری ناممکن سازند.

4. اضطراب و سرگردانی مردم بعد از رسول الله صلی الله علیه و آله، نتیجه فراموشی پیمان خود با آن حضرت بود و آرامش امروز ما وابسته به تجدید پیمان با رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم است که به فرموده امام خامنه‌ای حفظه الله تعالی تجدید پیمان با انقلاب و امام ،تجدید پیمان با رسول اعظم صلی الله علیه و آله و سلم است. ازاین‌رو، ما بار دیگر ضمن حضور آگاهانه در صحنه‌های مهم انقلاب به‌ویژه انتخابات، با انتخاب نمایندگانی ولایتمدار و فاطمی، خاضعانه و خاشعانه، آرامش و سکینه را از درگاه باری‌تعالی طلب می‌نماییم.

5. امروز مصداق بارز تَبَرّی، برائت از شیطان بزرگ آمریکاست؛ اگر حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها به ظاهر در بین ما بود، بی‌شک از این شیطان بزرگ برائت می‌جست و هیچگاه در مقابل آنها سر تسلیم فرود نمی‌آورد؛ ما خادمان آستان آن حضرت نیز، در فاطمیه امسال هیأت‌های فاطمی را به صحنه برائت از شیطان بزرگ و اذناب او تبدیل خواهیم کرد.

6. انقلاب اسلامی و نظام ولایی، یکی از تجلیات کوثر محمدی است. این انقلاب هرچه دارد از برکت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است و با عنایت حضرت فاطمه سلام الله علیها و به دستان فرزندانی صالح از سلاله آن حضرت، از کوران حوادث عبور کرده و امروز در اوج عزت و اقتدار است؛ ما خادمان درگاه فاطمه زهرا سلام الله علیها وظیفه خود می‌دانیم که از این ثمره باغ فاطمی محافظت کرده و در راه اعتلای این نظام اسلامی مجدانه تلاش کنیم و علی‌رغم نارسایی‌ها و کم‌کاری بعضی از مسئولین، تضعیف این نظام فاطمی را برخلاف رضایت آن شهیده ولایت می‌دانیم.

7.در زمانه عهدشکنی‌ها و هنگامی که خواص جامعه اسلامی، عهد خود را در غدیر فراموش کردند، شهیده ولایت حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها تا آخرین نفس بر سر عهد خود ماند؛ صداقت خود را با خون خود ثابت کرد و برترین مصداق «… صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ …» گردید؛ به همه آموخت که در غربت و مظلومیت، دست از امام بر ندارید. ما پیروان حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها نیز، ضمن تجدید پیمان با نایب امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف اعلام می‌داریم که تا آخرین نفس و آخرین قطره خون، با ولایت خواهیم ماند. ما از اهل جمل و صفین و از مستکبران بَدری و اُحُدی، هراسی نداریم و شهادت در رکاب نایب الامام را افتخاری بی‌بدیل برای خود می‌دانیم. ما با نصب‌العین قرار دادن آرمان‌های شهدا، به‌ویژه شهدای مدافع حرم، راه، یاد و خاطر آنها را تداوم می‌بخشیم.

8. این روزها جهان اسلام در آتش فتنۀ ساختگی شیعه و سنی می‌سوزد و فریاد استمداد زنان و مردان مظلوم و بی‌پناه سرزمین‌های اسلامی، گوش شنوایی جز پهنای آسمان الهی ندارد و هر روز، خون ده‌ها زن و مرد، کودک و جوانِ مسلمانِ بی‌گناه، زمین تشنه عدالت مهدوی را سیراب می‌کند. امروز بر همه آشکار است که تشدید اختلافات، مؤثرترین حربه استکبار برای نجات غرب و صهیونیسم از گسترش و پیروزی اسلام است؛ بی‌شک هر حرکت و سخن تحریک‌آمیز، کمک به دشمنان اسلام و شراکت در خون‌های ریخته‌شده است. ما ضمن اعلام برائت از تحرکات تفرقه‌افکنانه، از گویندگان، وعاظ و مادحین، درخواست داریم: در عین عزادرای و بیان مظلومیتِ شهیدۀ ولایت، مراقب این توطئه انگلیسی ـ صهیونیستی بوده و آگاهی‌بخش مخاطبین خود باشند.

9. خانه حضرت فاطمه سلام الله علیها، « وَ یُطْعِمُونَ الطَّعامَ عَلى حُبِّهِ مِسْکیناً وَ یَتیماً وَ أَسیراً» خانه کرامت و بخشش است. ما نیز با تأسی به بانوی کرامت و ایثار، حمایت خود را برای دستگیری از مساکین و ایتام در ایران و عراق و یمن و سوریه و همه ایتام آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم در تمام بلاد اسلامی، اعلام می‌داریم و برای مشارکت در این امر خطیر، مرزهای جغرافیایی را مانع از کرامت فاطمی نمی‌دانیم

اشتراک مطالب در: